لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم

اگر باورهایتان را با قوانین هستی همسو کنید رشد شما تضمینی است (سجاد عبادی)

خانه / چگونه / چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟

چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟

در این بخش از مقالات مربوط به چگونه در سایت سجاد عبادی به سوال چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟ پاسخ می دهیم و یک سری نکات مهم و با ارزش را در اختیار شما قرار می دهیم که بی شک مفید خواهد بود.

اگر به شما بگویند یکی از مهمترین آفت ها و یکی از مهمترین سد هایی که باعث می شود افراد نتوانند در مسیر درست قرار بگیرند یا نتوانند به خواسته های خود برسند یا در یک کلام نتوانند زندگی شادی برای خود رقم بزنن آن دلیل به نظر شما چه چیزی خواهد بود؟

امیدوارم شما هم با من هم نظر باشید و بگوئید آن سد بزرگ احساس گناه خواهد بود.

در این بخش میخوام با هم به این موضع برسیم که چرا احساس گناه بد خواهد بود.و چگونه آن را از خود دور کنیم.

 

چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟

چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟

چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟

قبل از این که به این سوال پاسخ داده شود بهتر است یه سری مفاهیمی را با هم باز کنیم.

گناه و احساس گناه زمانی ایجاد می شود که ما از انجام کاری پشیمون بشیم و خودمون رو سرزنش کنیم درواقع وقتی گناهی انجام می شود ما خود را سرزنش میکنیم.

این سرزنش کردن یعنی فعال شدن یک نفسی در وجود ما به نام نفس لوامه.نفس لوامه یعنی نفس سرزنش گر که چرا این کارو کردی و این نفس چه زمانی خاموش میشه زمانی که توبه کنی.

یعنی وقتی گناهی انجام میشه از طریق نفس لوامه سرزنش میشی و این نفس میگه توبه کن تا من آروم شم.

پس وقتی گناهی انجام میشه در توبه نیز همزمان باز میشه چرا باز میشه چون نمیخواد احساس گناه در وجودت قرار بگیره و بعد از مدتی کل زندگیت رو به نابودی بکشونه.

احساس گناه و اینکه چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟ به خودمون بستگی داره یعنی یه سری کارهایی انجام شده که در ما احساس گناه ایجاد کرده مثل بدهکاری,مثل برخورد بد با دیگران,مثل دروغ گفتن,مثل توهین کردن یا انجام یه سری کارها و … وقتی این موارد با هم جمع میشن رفته رفته احساس گناه شدیدتری در ما ایجاد میشه و بعد از مدتی حال انجام کاری رو هم نداریم درواقع وقتی شاد هستیم بعد از مدت خیلی کوتاه دوباره به حال ناراحتی وارد میشیم.

انگاری یه غم درونی در وجود ما هست که نمیذاره ما آزاد و رها باشم مارو به مست خودش میکشونه

راه حل و پاسخ به چگونه احساس گناه را از خود دور کنیم؟ چیست؟

این است که باید توبه کنیم,باید دلی رو به دست بیاریم,باید حق مردم رو ادا کنیم,باید بدهی های خودمون رو پرداخت کنیم و باید این حس و احساس گناه رو از خود دور کنیم.

همیشه به صورت ریشه ای به مساله نگاه کنید خود مشکل در وجود خود شما پیدا میشه و واقعا روش ها به درذ نمیخوره باید ریشه ای کار کنیم.

توبه بزرگترین نعمتی هست که خداوند به انسان ارزانی داشته و اگر توبه نکنی رفته رفته بار گناه بیشتر شده و شما را از خدا دور خواهد کرد.

اگر نمیتونید حستون رو خوب کنید یه مدت نماز شب بخونید و رفته رفته این آثار گناه رو از خودتون دور کنید تا رفته رفته روحتون پاک و تمیز شه.

اما مشکل خیلی ها اینه که به خدا ایمان ندارن با خودشون میگن ایمان دارم ولی در عمل یه چیز دیگرو نشون میدن اونا خدارو خوب نمیشناسن به همین دلیل پیشنهاد میکنم حتما طرز نگاه و دیدگاهتون رو اول در مورد خدا تغییر بدید بعد شروع به راز و نیاز و پاک کردن این احساس گناه کنید.

پیشنهاد

خدارو بهتر بشناسیم,چگونه دعا کنیم و نداهای درونی بهترین ابزاری هست که می توانید خودتون رو به خداوند نزدیک کنید پیشنهاد میکنم محصولی که در این زمینه آماده شده را گوش دهید و به تمریناتش عمل کنید تا رفته رفته زندگی شما در مسیر درست قرار بگیره

برای دریافت این محصول روی لینک زیر کلیک کنید

محصول خدارو بهتر بشناسیم و چگونه دعا کنیم.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post

درباره سجاد عبادی

هیچ قدرت و نیرویی در جهان نیست که از قدرت باور پر قدرت تر باشد تمامی نیروی های درونی فردر ا در اختیار دارد.تمام وقت و انرژی خود را برای شناسایی و تغییر باورها گذاشته ام و در این راه از قرآن و قوانین الهی استفاده می کنم.هر گاه باور خود را تغییر دهید زندگی تان تغییر خواهد کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

code

x

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه مسیر زندگی را پیدا کنیم؟

در این بخش از مقالات مربوط به چگونه راجب موضوع مهمی با شما سخن می ...